ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Sınavlar

Dil okulları kategorisinde öne çıkan TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ MECİDİYEKÖY / BAKIRKÖY, kurs eğitimi sonunda sınav yapmaktadır. Mecidiyeköy ve Bakırköy’de bulunan kurs merkezinde yapılan sınavlar, her seviye için özel olarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle, her seviyenin soruları farklı farklıdır.

Sınavlar

Her seviye için iki sınav yapılmaktadır. Bu iki sınavdan yeterli puan alanlar sertifika almaya hak kazanmaktadır. Seviyeye uygun hazırlanan sorular, verilen süre zarfında cevaplanması gerekir. Bu iki sınav sözlü ve yazılı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sınavda pratik ve teorik açıdan kursiyerin kapasitesi ölçülmektedir.

Yazılı Sınavın Özellikleri

Bu sınavda öğrencilerden okuma, yazma ve dil bilgisi kategorisinde hazırlanan soruların cevapları istenmektedir. TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ MECİDİYEKÖY / BAKIRKÖY, yazılı sınavları M.E.B onaylı gerçekleştirmektedir. Okuma ile ilgili sorularda, kelimelerin doğru şekilde okunuşu ve telaffuzu ön plandadır. Seri bir şekilde okuma, dil eğitiminin en önemli konusudur. İkinci kategoride yazma ile ilgili sorular vardır. Kursiyerin yazma becerisi ve kelimeleri doğru yerde kullanma becerisi, yazma ile ilgili soruların ana temasını oluşturmaktadır.

Gramer soruları, bu kategoride kursiyerin seviyesini ölçmektedir. Her seviyeye uygun hazırlanan dil bilgisi soruları, verilen süre zarfında cevaplanması gerekmektedir. Sınav esnasında cep telefonu ve benzeri cihazların kullanımı yasaktır. Sınav kurallarına uymayan kursiyerler değerlendirmeye alınmamaktadır.

Sözlü Sınavın Özellikleri

Bu sınavda kursiyerin okuma ve dinleme becerisi test edilmektedir. Kelimelerin doğru ve seri bir şekilde okunması, okunan paragrafın dikkatli bir şekilde dinlenmesi, ikinci sınavın ana temasını oluşturmaktadır.

İkinci sınavda istenilen seviyeye gelemeyen ve sınavda başarılı olamayan öğrenciler için özel aktivite seçenekleri sunulmaktadır. Bu aktivitelerin genel amacı, konuşma ve dinleme becerisinin istenilen seviyeye çıkarılmasıdır. Ek aktivitelerle konuşma ve dinleme becerisini geliştiren kursiyerler, yeniden sınava girebilir.

Sınav Ortalaması Kaç Olmalıdır

TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ MECİDİYEKÖY / BAKIRKÖY , iki kategoride gerçekleştirdiği sınavda, 60 ve üstü puan alan kursiyerler sınavda başarılı sayılmaktadır. Altmış ve üstü puan her iki kategori için de geçerlidir. Yazılı ve sözlü sınavın her ikisinde de altmış ve üstü puan almanız gerekir. Başarılı olamayan kursiyerler, bir sonraki sınava hazırlanmalıdır. Kursu başarılı bir şekilde bitirebilmek için sınavlardan altmış ve üstü puan alınması gerekmektedir.

BİZİ TERCİH EDENLER