ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Seviyeler

Türkçe dil eğitimi konusunda farklı seviyeler üzerinden aşamalı olarak öğrencilere eğitim verilir. Bu eğitimler öğrencilerin dili en iyi şekilde anlamaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda belli konular üzerinden ele alınmaktadır.

Seviyeler

A1 (Başlangıç) Seviyesi

6 kur üzerinden Türkçe eğitimin başlangıç seviyesi A1 olarak öne çıkar. Bu eğitim süreci içerisinde gramer ile birlikte pek çok farklı aşama öğretim içerisinde yer alır. Temel ihtiyaç diyalogları, alışveriş, sağlık ile sesletim ve karşılaştırma gibi çalışmalar söz konusudur. Ayrıca günlük yaşam içerisinden hobiler ve planlama gibi basit süreçler öğretilir. Farklı dillere göre daha zor bir yapısı bundan Türkçeyi, bu seviye ile kavrama şansını elde edersiniz.

A2 (Ön Orta) Seviye

Bu seviye içerisinde yoğun bir gramer dönemi geçer. Ele alınan gramer ile birlikte ayrıca pratik açıdan kendinizi doğru ifade edebilmeniz konusunda aktiviteler gerçekleştirilir. Bu aktiviteler dinleme, yazma ve anlamı üzerine yoğunlaşır. A2 seviyesi tamamlandığı andan itibaren kendinizi ifade edebilecek bir noktaya gelebilirsiniz. Ayrıca temel zamanları iyi anlayabilir ve zengin kelime dağarcığı üzerinden cümle kurabilme potansiyeli yakalayabilirsiniz. Ek olarak bazı karışık cümleleri anlayabilecek noktayı ulaşmanız mümkün.

B1 (Orta) Seviye

Gramer eğitimi yoğun şekilde bu seviye içerisinde devam eder. Bu seviyenin bitiminin ardından birleşik zamanların çoğunu öğrenmiş olur ve aktif noktaya ulaştırabilirsiniz. Artık akıcı bir konuşma dönemine girmiş sayılırsınız. Basit problemlerden derin üzüntüye kadar hitap yeteneğinizi geliştirmiş olursunuz. Ülkeler arası komşuluk ilişkilerinden birçok farklı konu hakkında fikirlerinizi cümleye dönüştürme imkanı elde edebilirsiniz.

B2 (İleri) Seviye

Aynı şekilde B2 seviyesinde gramer eğitimi sürer. Ancak bu dönemde artık Türkiye'nin gramer mantığını tamamen kavradığınızdan dolayı, pratiğe dökme noktasında herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Akıcı konuşabilir; pek çok konuda tartışmalara girebilir ve Türkçenin folklorik yapısını anlama noktasına ulaşabilirsiniz.

C1/C2 (Üst) Seviyesi

Tüm öğrenciler C1 ve C2 seviyesini başarıyla tamamladığı zaman, Türkçe'nin gramer yapısını benimsemiş olur. Deyimlerden atasözüne kadar pek çok cümleyi mantığıyla anlama noktasına gelirsiniz. Akademik kaynaklar ile beraber edebi eserleri anlayacak hale gelebilir; bu konuda pek çok açıdan yazı ele alabilirsiniz. Kısacası Türkçe’nin bütün inceliklerini öğrenmiş olurken, telaffuzda kusursuz noktaya ulaşabilirsiniz.

BİZİ TERCİH EDENLER