ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Genel Türkçe

Yabancılar adına gerçekleştirilen Türkçe kursları TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ MECİDİYEKÖY/BAKIRKÖY bünyesinde toplamda 5 seviye üzerinden verilmektedir. İki temel (A1 ve A2), iki orta (B1 ve B2) ve bir ileri (C1) seviye yer alır. Belirlenmiş hafta ve saat içerisinde gerçekleştirilen eğitimler kapsamlı olarak, Türkçeyi en iyi şekilde konuşma, anlama, okuma ve yazma üzerine gerçekleşir.

Genel Türkçe

Her Seviye İçin Sınav

Türkçeyi öğrenmek isteyen yabancı öğrencilere her seviye için belirlenmiş özel sınav gerçekleştirilir. Sırasıyla dört temel dil becerisi olan (anlama, okuma, yazma ve konuşma) ile beraber; bu becerilere destekleyici olarak (dil bilgisi) üzerinden seviye geçme sınavıyla değerlendirme gerçekleştirilir. Sınavları başarıyla geçen öğrenciler TÖMER bünyesinde sertifika elde etme hakkı kazanır. Bu sertifika neticesinde Türkçeyi her açıdan rahat konuşabilme, anlayabilme, etkin makale yazabilme ya da edebi eserleri okuyabilme gibi birçok beceri kazanılmış olur.

Türkçe Dil Eğitimi İçin Başarı Alternatifleri

Yalnızca bir beceride başarısız olan öğrencilerin bütünleme sınavına girme hakkı bulunmaktadır. Birden fazla beceri konusunda başarısız olan öğrenciler ise seviye tekrarı gerçekleştirir. Böylece eksik olan kısımları daha iyi anlama kapasitesi sayesinde, yeniden sertifika sınavı ile başarılı olunabilir. Yabancılar adına verilen Türkçe dil eğitimi konusunda dersler için farklı materyaller ve ek dokümanlar ele alınmaktadır.

- İstanbul Türkçe Öğretim seti,
- CD’ler,
- Türkçe öğretim elemanları tarafından hazırlanmış olan özel dokümanlar

Her derste belirli bir program dahilinde verilen eğitimler, yabancıların Türkçeyi en iyi şekilde kavrayabilme potansiyelini yakalaması için sağlanmaktadır. Her ders, seviyeler ve sınav öğrencilerin Türkçeyi ikinci ana dili yapabilmeleri adına ele alınır.

Türkçe Dil Konusunda C1 Seviyesi

Türkiye'de belli başlı bazı eğitimleri alabilmek için mutlaka C1 seviyesine ulaşmak gerekiyor. Bu eğitimler arasında Türkiye'deki üniversiteler, lisans ve lisansüstü eğitimler kapsam içerisinde bulunmaktadır. C1 seviyesindeki sertifika ile beraber bu farklı kategorilerdeki eğitimlere katılma hakkı elde edilebilmektedir. Zira verilen eğitimler Türkçe dil üzerinden dilin kültürünü etkin şekilde kavrayabilme potansiyeli sunmaktadır. Uzman akademisyenler ve eğitmenler bünyesinde gerçekleştirilen eğitimler, belirlenmiş haftalık program ve saat üzerinden ele alınarak yabancı öğrenciler için sağlanır.

BİZİ TERCİH EDENLER